Rubriky
Cyklistika Cyklojízda Události Život na kolech

Spojení značek Tacx a Garmin pro ještě lepší zážitek z jízdy na cyklotrenažéru

Technologický pokrok zasáhl takřka všechna sportovní odvětví a cyklistika není výjimkou. Díky pokročilým technologiím je dnes možné mít dokonalý přehled o tom, kolik kilometrů jste na kole ujeli, jakou tepovou frekvenci jste měli a kolik kalorií jste spálili. Technologie dnes také dokáží prostřednictvím cyklistických trenažérů simulovat jízdu na kole z pohodlí domova. Zjistěte, jaké výhody přináší spojení špičkových chytrých hodinek Garmin a prémiových cyklotrenažérů Tacx.

Seznamte se se značkou Garmin

Když se řekne chytré sportovní hodinky, řada lidí si vybaví právě značku Garmin, která je ve světě chytré elektroniky opravdovým pojmem.

Americká společnost Garmin byla založená v roce 1989 a v počátcích se specializovala na vývoj a výrobu GPS přijímačů určených pro vojenské využití. V současnosti se značka Garmin zabývá výrobou a vývojem veškerých typů navigačních GPS přijímačů a zaměřuje se i na sportovní elektroniku, mezi kterou kromě chytrých sportovních GPS hodinek patří také například cyklistické GPS navigace a cyklopočítače.

TIP: Zjistěte, jak vybrat nejlepší navigaci na kolo.

Prémiové trenažéry Tacx uspokojí i nejnáročnější cyklisty

S cyklistikou je nerozlučně spojená také holandská značka Tacx, jež patří ke světové špičce ve výrobě cyklistických trenažérů. Společnost byla založena v roce 1957 a už od samotného vzniku se věnovala právě cyklistice. Ještě v roce 1957 byste pod názvem značky našli pouze malou prodejnu a servis kol, v roce 1969 však podnikání dostalo nový směr a značka začala vyrábět chytré cyklotrenažéry, válečkové trenažéry a držáky kol na automobily.

Důležitým milníkem byl pro Tacx rok 2000, kdy se stala jednou z prvních značek, jež doplnily cyklotrenažéry o počítačovou elektroniku.

Tacx a Garmin: Spojení, které potěší vášnivé cyklisty

Takřka žádnému vášnivému cyklistovi neunikla zpráva, že v roce 2019 společnost Garmin koupila holandskou značku Tacx. Podle prezidenta a generálního ředitele společnosti Garmin Cliffa Pembla toto spojení přinese cyklistům bezproblémový, příjemný a motivující zážitek uvnitř i venku během celého roku.

Z akvizice byl nadšený i generální ředitel společnosti Tacx Koos Tacx, podle kterého spolupráce se značkou Garmin povede ke zdokonalování tréninkových produktů a technologií Tacx a jejich zpřístupnění cyklistům napříč celým světem.

Produkty Tacx, které patří k technologické špičce

Značka Tacx nabízí cyklotrenažéry v několika cenových kategoriích, od základních modelů (např. Tacx Boost) až po plně interaktivní chytré trenažéry v čele s cyklotrenažérem Tacx Neo Bike Plus. Čím je tento cyklistický trenažér výjimečný?

Ve spojení s tréninkovou aplikací Tacx Training umožňuje projet celý svět s maximálně realistickým požitkem z jízdy. Kromě simulace sklonu se pyšní i simulací povrchu, setrvačnosti a jízdy z kopce. Jeho předností je také možnost propojení s širokou škálou elektroniky, a to včetně chytrých hodinek a cyklonavigací Garmin.

Špička na trhu: cyklotrenažér Tacx Neo Bike Plus. Zdroj: Pulsmetry.cz

Jak vybrat správný trenažér na kolo Tacx?

Zaujaly vás přednosti cyklotrenažérů Tacx? Cyklotrenažér vybírejte s ohledem na to, co od něj očekáváte. Hledáte cyklotrenažér pro běžné domácí použití nebo pro profesionální tréninky? Kolik peněz chcete do přístroje investovat? Požadujete po něm realistickou simulaci povrchů? Chcete se účastnit virtuálních závodů?

V případě, že nechcete dělat žádné kompromisy a hledáte takový přístroj, který poskytuje zcela realistický zážitek z jízdy, doporučujeme zvolit výše zmíněný Tacx Neo Bike Plus.

Příslušenství k cyklotrenažérům Tacx

K trenažérům na kolo značky Tacx, která nyní spadá pod světoznámou značku Garmin, je možné pořídit celou řadu doplňků, jež vám cvičení ještě zpříjemní. Pod značkou Tacx najdete například podložky pod cyklotrenažéry, držáky na láhve, stojany nebo pohodlná sedla.

Nenechte se spoutat technologiemi: Sportujte i venku

Ani ta nejpokročilejší technologie, která dokonale simuluje jízdu na kole, nedokáže zcela nahradit pobyt na čerstvém vzduchu. Řada studií prokázala, že benefity cvičení venku dokážou v určitých aspektech přesáhnout ty, které získáváme cvičením v interiéru.

Řeč je například o prokazatelném snížení hladiny stresu, načerpání prospěšného vitamínu D, zlepšení paměti nebo pozitivním vlivu na srdeční frekvenci a krevní tlak. Ne vždy je však možné sednout na kolo a vyjet do přírody. Ideální je tedy najít balanc mezi cvičením venku a cvičením uvnitř.

Sportovní hodinky Garmin využijete i při jízdě na kole venku

Cyklistika nemusí být jenom sezónní sport

Moderní technologie dnes cyklistům umožňují trénovat na kole během celého roku bez ohledu na to, jaké je venku počasí. Tím nejlepším, co pro své zdraví můžete udělat, jsou kromě pravidelných tréninků na cyklotrenažérech také vyjížďky na kole venku, při kterých se stanou vaším nejlepším společníkem chytré hodinky na kolo s GPS Garmin. Ty ostatně oceníte také při cvičení uvnitř díky možnosti propojení s některými modely cyklotrenažérů Tacx.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *