Rubriky
Cyklistika Cyklojízda

Velká jarní jízda

OSTRAVOUNAKOLE ve spolupráci s Trojhalím Karolina vás srdečně zvou na Velkou jarní jízdu!

Vyjíždíme v sobotu 9. dubna 2016 v 10:30 z Masarykova náměstí. Cíl nenáročné 15 km dlouhé trasy je v Trojhalí Karolina, kde na vás čeká bohatý doprovodný program až do večerních hodin. Můžete se těšit například na přednášky, výstavy, exhibici velocipedů a historických kol, jízdu zručnosti, soutěže pro děti, program agentury extrémních sportů VSA Xtreme, diskusi se zástupci města a mnohem více.
Akce proběhne za každého počasí. Podrobnosti a aktuální informace budou zveřejňovány přímo v FB události. Těšíme se na vás.

Pokud byste se s námi rádi projeli a nemáte kolo, můžeme vám zapůjčit. Je třeba ale dát vědět dopředu, abychom měli představu o jaké množství kol půjde, a to na e-mail: info@ostravounakole.cz

Přednášky budou probíhat v suterénním prostoru pod Trojhalím. Není-li uvedeno jinak, je délka každé z nich přibližně 30 minut včetně prostoru na vaše dotazy.

13:00 – BO KOLOBKA!!!
Přednáškový program startujeme prezentací iniciativy nadšených koloběžkářů. Přijďte se o nich dozvědět více – kdo jsou, jaké akce pořádají nebo například jak a kde se na koloběžkách závodí?

13:30 – Trojbajk
Veřejná cyklistická dílna, půjčovna kol, zázemí pro naše projekty, prostor pro workshopy… To vše je Trojbajk! Slavnostně otevíráme prezentací s následnou prohlídkou.

14:00 – OSTRAVOUNAKOLE, Do práce na kole
Prezentace našeho sdružení – kdo jsme, o co se snažíme, jaké akce a projekty chystáme? Letos máme spoustu novinek, přijďte se s nimi seznámit!
Zároveň se dozvíte více o soutěžní kampani “Do práce na kole”, kterou organizujeme v Ostravě již čtvrtým rokem. Registrace již běží a v květnu vypukne soutěžení naplno – zapojíte se taky?

14:30 – Kola pro Ostravu, Kolo pro tvojí holku
Už jste slyšeli o Filipovi Kamidrovi, který “rozdává kola za lajky”? Nejen tohle je součástí projektu Kola pro Ostravu.
Že i ze starého kola se dá udělat vymazlený kousek vám ukáže Štěpán Bořuta a jeho projekt Kolo pro tvojí holku.
Originální projekty dvou originálních týpků – máte se na co těšit.

15:00 – 16:30 – Víťa Dostál
Tenhle borec objel na kole svět. Fakt. A přijde vám o tom vyprávět a odpovídat na vaše otázky. Tohle si nenechte ujít!

16:30 – Klub českých velocipedistů v Hrabové
Nadšenci do starých kol a všeho, co s tím souvisí. Přijďte si poslechnout povídání o tomto krásném koníčku, o akcích, které pořádají nebo třeba i o mistrovství světa velocipedů (věděli jste, že něco takového existuje?).

17:00 – Města s dobrou adresou
Doprovodná přednáška ke stejnojmenné výstavě, kterou budete moci na akci shlédnout. Zajímá vás veřejný prostor, udržitelná mobilita nebo rozvoj měst? Výborně, přednáška je pro vás jako stvořená! Přednáší a na vaše otázky odpovídá Jitka Vrtalová z Asociace cykloměst.

18:00 – 19:30 – beseda s veřejností
Nejen o cyklistické dopravě, ale třeba i o mobilitě a veřejném prostoru. Pojďme si o tom popovídat. Mezi hosty budou např. ostravský cyklokoordinátor Martin Krejčí nebo Josef Laža z pracovní skupiny Aktiv BESIP.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *