Rubriky
Cestování s kolem

Vyrazte na kole do přírody. Co třeba s rodinou na ryby?

Na 15. května připadá krásný Mezinárodní den rodiny. Oslavte ten váš – s blízkými. Jak jinak si tento významný den na jaře vychutnat, než venku v přírodě? Máme pro vás hned několik tipů, kam vyrazit s nejbližšími a užít si chvíle jen a jen pro sebe. Společně.

Jsou to ti, které máte rádi. Nenahraditelní členové domácnosti, se kterými chtě nechtě trávíte váš čas. Jak dát rodině najevo, že vám na nich záleží? Třeba tak, že ukradnete chvilku času a vezmete blízké na výlet nebo cyklovýlet do přírody. A ne ledajaký!

Pikniková mánie

Piknik je známé označení pro setkání s občerstvením v přírodě na čerstvém vzduchu. Jde o jednu z mnoha představ idylky, kterou můžete strávit s přáteli či rodinou. Právě tato možnost se líbí malým i velkým gurmánům – tak proč nevzít děti na piknik?

Snový piknik může vypadat přesně tak, jak chcete. Budete potřebovat koš nebo box na jídlo, dobroty, které máte rádi, kvalitní piknikovou nebo outdoorovou deku, hřejivé plédy a neztratí se ani repelent. Piknik můžete okořenit grilováním – přenosný gril udělá z události nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Záleží, jak máte velké děti. Pokud už samostatné mlaďochy, přesuňte se na místo určení na kolech. Pokud prcky nebo zamíříte daleko, vezměte auto.

Vyrazte na ryby

Patříte mezi vášnivé rybáře? Tak co takhle vyrazit s blízkými na ryby?

Výjimečné chvíle klidu, které zažíváte u vody, pro jednou oželte – podělte se o váš um i zážitky. Stačí sbalit občerstvení, rybářské náčiní a zamířit do vašeho oblíbeného revíru. Rybaření má svá pravidla, o které se můžete podělit s dětmi. Můžete jim tak ukázat disciplínu, smysl pro ticho a respekt k přírodě.

Rybářské potřeby. Zdroj: rybina.cz [3]

No a pak samozřejmě také trochu té soutěživosti – tak kdo chytí větší rybu? Pokud si pořídíte kvalitní bivak, budete moci zažít to největší dobrodružství společně. Přespat u vody! Pro děti jsou tyto zážitky jedinečné… ale pozor, je možné, že s vámi budou chtít rybařit pořád. Risknete to?

5 tipů kam jet na ryby

Pro vášnivého rybáře či rovnou celou rodinu vášnivých rybářů máme pár tipů z kudyznudy.cz [1].

Aktivní rybolov pro děti a dospělé v Lázních Bohdaneč

Příjeďte si zarybařit do klidné a krásně přírody s dětmi! V Areálu pily Lázně Bohdaneč může rybařit opravdu každý, holky, kluci, máma i táta a to vše bez rybářského lístku a bez vlastního rybářského vybavení.

Sportovní rybolov bez rybářského lístku v Českém ráji

Rybaření na soukromém rybníku Ráj v Holíně u Jičína. Rybník se nachází v poklidném místě cca 3 km po turistické stezce od Jičína směr Prachovské skály, Jinolice. Nabízíme možnost rybolovu bez rybářského oprávnění se širokým sortimentem ryb, včetně kapitálních úlovků!

Obří akvárium Hradec Králové – procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium skýtá jedinečnou možnost zhlédnutí flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.

Chytání ryb bez rybářského lístku v Černé v Pošumaví

Zachytat si může i nerybář a děti. Není potřeba rybářského lístku a povolenky. Jedná se o soustavu několika rybníků, kterou vybudoval na starém mlýnském náhonu již hrabě Kolowrat. K lovu není potřeba rybářského lístku ani povolenky.

Vranov nad Dyjí – rybářské etudy pro celou rodinu

Chcete-li vyzkoušet osvědčené pstruhové revíry, přijeďte do Vranova. Nemáte rybářský lístek? Nevadí. Zkuste štěstí U Jejkala. Kvalitně zarybněné rybníky (kapři, líni) v NP Podyjí čekají právě na vás. Řadu zajímavých aktivit máme v zásobě i pro vaši rodinu, která ještě kouzlu rybaření nepropadla.

Do kempu nebo free?

Užít si přírodu můžete také s nocováním – a to nejen na rybách. Pokud máte obytný vůz, karavan nebo třeba kolo a stan, můžete s rodinou zamířit do jednoho z krásných českých kempů nebo na místa, kde je kempování povoleno. Záleží především na vašich preferencích.

Kempy v České republice

Přehled zajímavých kempů v ČR [2].

  1. Autocamp Sedmihorky (Liberecký kraj)
  2. Rekreační středisko Stará Živohošť (Středočeský kraj)
  3. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm (Moravskoslezský kraj)
  4. Liščí Mlýn (Moravskoslezský kraj)
  5. Autokemp Merkur Pasohlávky (Jihomoravský kraj)
  6. Camping Olšina – Lipno (Jihočeský kraj
  7. Safari Kemp (Královehradecký kraj)
  8. Camping vranovská pláž (Jihočeský kraj)
  9. Autokemp Osek (Plzeňský kraj)
  10. Rekreační středisko Fiola (Kraj Vysočina)

V kempech nechybí základní vybavenost a zázemí – například voda a sociální zařízení, nevýhodou však může být přítomnost mnoha dalších nadšenců. Pro tyto případy můžete kempovat také nadivoko, jen si dejte pozor na místa, kde chcete stát – kempování musí být povoleno. V obou případech je třeba myslet na ohleduplnost k životnímu prostředí a
úklid plácku. Co však rovněž platí pro obě možnosti, to je výlet či dokonce dovolená, která vykouzlí úsměv na tváři malým i velkým nadšencům. Zkuste letos zkrátka cestovat jinak – vezměte rodinu na víkend do přírody… na ryby, do lesa, všude tam, kde to máte rádi.

Objevujte společně a sbírejte vzpomínky.

Důležité zdroje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *