Rubriky
Události Zdraví a výživa

Sportovní zážitky pro páry k Valentýnu 2020

S únorem je neodbytně spjat svátek lásky neboli den svatého Valentýna. Podle webového portálu Picodi, tráví lidé Valentýna nejčastěji na rande v restauraci, kině nebo divadle. Pokud vás tato klasika neláká a toužíte po něčem akčnějším, určitě se mrkněte na tipy, které jsme pro vás připravili.

S únorem je neodbytně spjat svátek lásky neboli den svatého Valentýna. Podle webového portálu Picodi, tráví lidé Valentýna nejčastěji na rande v restauraci, kině nebo divadle. Pokud vás tato klasika neláká a toužíte po něčem akčnějším, určitě se mrkněte na tipy, které jsme pro vás připravili.

Historická vsuvka: Proč slavíme Valentýn?

Původ Valentýnu se nejčastěji spojuje s osobou svatého Valentina. O jeho životě koluje mnoho pověstí, o jejichž hodnověrnosti se dá jen spekulovat.

Nejznámější legenda praví, že tajně oddával mladé páry i přes zákaz římského císaře. Císař Claudius II. zakázal vojákům se ženit, jelikož potřeboval silné vojsko a bál se, že by nově ženatí muži odmítli jít do boje.

Oslavte svátek zamilovaných třeba sportem
Oslavte svátek zamilovaných třeba sportem

Když byl Valentin při jednom z obřadů přistižen, byl uvržen do žaláře a později popraven.

Další příběh vypráví o tom, jak ze svého žaláře vyléčil slepé dívce zrak a zamiloval se do ní. Před svou popravou jí prý poslal psaníčko, na kterém stálo “od tvého Valentina”.

Rekonstrukce obličeje svatého Valentina. Zdroj: Wikipedia
Rekonstrukce obličeje svatého Valentina. Zdroj: Wikipedia

Svatého Valentina se dodnes nepodařilo ztotožnit s konkrétní osobou. Spekuluje se, že se dokonce jedná o dva různé jedince – kněz z Říma a biskup z Terni.

Přesný rok jeho smrti také není známý. Odhaduje se, že zemřel roku 269, 270, nebo 273. Je však více než pravděpodobné, že jeho poprava se konala 14. února.

Papež Gelasius I. roku 496 stanovil 14. února jako den uctívání svatého Valentina.

Někteří historici se spíše kloní k tomu, že oslavy Valentýna mají návaznost na Luperkálie. Jedná se o starověký pohanský festival, který se konal 15. února.

Při oslavách si muži z urny tahali lístečky se jmény nezadaných dívek. Tyto dívky měly být jejich partnerkami po dobu festivalu, ale stávalo se, že se nakonec staly jejich ženami.

Tento festival také hraje roli v jednom z příběhu o svatém Valentinovi. Říká se, že ze svého vězení pozoroval, co se při oslavách dělo – orgie, obětování zvířat. Posílal pak po holubicích psaníčka Římanům a prosil je, aby nehřešili.

Valentýn, láska a sport

Valentýn vám dává příležitost strávit příjemné chvilky s vaší drahou polovičkou a projevit jí náklonnost.

Je běžné darovat v tento den květiny, bonboniéry nebo menší dárek. Nejvíce si však lidé cení společně stráveného času.

Možná jste přemýšleli nad nějakou sportovní aktivitou a dobře děláte. Je spoustu činností, které můžete dělat společně s partnerem/partnerkou. Ať už budete spolupracovat jako tým, nebo mezi sebou přátelsky soutěžit, vytvoříte si pěkné vzpomínky a pořádně rozpohybujete své tělo.

Bez partnera? Existují sportovní seznamky

Jakub Žwak ze Seznamovacího večera tvrdí, že aktivní člověk by si měl ideálně hledat stejně aktivní protějšek, protože stejná nebo podobná představa o trávení volného času a dovolené je ve vztahu velmi důležitá.

Jedna z Jakubových seznamek se pořádá přímo pro lidi, kteří jsou aspoň trošku sportovně založení: sportovní seznamku. Kdo jste aktuálně sám a hledáte partnera pro život i společné sportování, zajděte. Jakuba jsme se zeptali, co nejraději dělají lidé, kteří přijdou na sportovní seznamku? Jaký sport?

„Lidí, kteří hledají sportovní seznamku je hodně. Rozdělil bych je na dvě kategorie podle věku, lidé do 35 let hledají partnera většinou sport jako badminton, tenis, volejbal, squash. Lidé nad 35 let většinou hledají partnera na společné tůry na horách, výlety na kolech, nebo dlouhé procházky, zkrátka lidi, kteří si místo dovolené u moře na lehátku vyberou aktivní dovolenou.“

Jakub Žwak

Hurá za sportem

Kdo již máte svého partnera a zároveň sportovního parťáka, můžete na Valentýna zajít bruslit, hrát bowling, golf nebo si zahrát tenis. Existuje nepřeberné množství aktivit, stačí jen nahlédnout do okolních sportovních středisek.

Samozřejmě nemusíte dělat nic příliš náročného, pokud se na to necítíte. I dlouhá procházka po místních lesích nebo ZOO vám rozproudí krev.

Akce na svatého Valentýna 2020

Valentýn v Ostravě

Protože je náš magazín hlavně o Ostravě, začneme tímto městem. Co za sport můžete na Valentýna se svým partnerem podniknout? Zajděte si zaplavat do relaxačního bazénu Mexiko. Když bude hezky, můžete oprášit kolo a vyrazit po cyklostezce podél řeky Ostravice. Nebo si udělejte výlet na haldu Ema ve Slezské Ostravě. A jaké konkrétní akce se v Ostravě konají 14.2.2020?

HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice

 • Na Valentýna se bude konat zápas mezi těmito dvěma týmy v Ostravar Aréně.
 • Zápas začíná v 17:30.
 • Pokud jste fanoušky hokeje, tak si to určitě nenechte ujít. 

Valentýn v ZOO Ostrava

 • Zoologická zahrada v Ostravě 15. února pořádá na Valentýna speciální prohlídku s průvodcem. Prohlídka bude zaměřená na partnerské soužití zvířat. 
 • ZOO navíc nabízí slevu pro zamilovaný pár, vstupné tedy platí jen jeden.
 • Akce začíná v 11 hodin za vstupní branou a bude trvat zhruba 2 hodiny.
Zajděte si třeba na procházku do ZOO, i to je zdravé.
Zajděte si třeba na procházku do ZOO, i to je zdravé.

ČEZ City Cross Sprint Ostrava

 • 15.2. se koná závod na běžkách otevřený pro veřejnost, zároveň zde budou české i světové lyžařské hvězdy. 
 • Akce se koná v oblasti Dolní Vítkovice. Celkový okruh je dlouhý zhruba 750 metrů, délky jednotlivých závodů se liší podle věkové kategorie.
 • Je možné se zaregistrovat do 13.2. na stránkách nebo přímo na místě. Vstupné je 100 Kč.

Valentýn v Praze

Není náhodou, že Praha získala roku 2016 titul Evropské hlavní město sportu. Najdeme zde nepřeberné množství fitness center, plaveckých bazénů, tělocvičen, sportovních hal, tenisových kurtů, golfových hřišť atd.

Můžete si město projet na kole, zaplavat si v Aquapalace Praha, nebo se dokonce naučit jezdit na koni.

Bowling pro nezadané

 • Nemáte partnera nebo partnerku? Nezoufejte, XBowling v Strašnicích pořádá akci, kde si užijete hru, a navíc se budete moci seznámit.
 • Nemusíte být expertem na bowling, součástí je i stručná instrukce, jak hrát.
 • Událost se koná 14. února od 18:00 hodin, vstupné je 650 Kč.
Zajděte si na Valentýna na bowling.
Zajděte si na Valentýna na bowling.

Valentýnský běh v Praze

 • 6. ročník valentýnského běhu se bude konat 16.2. ve Stromovce. Akce začíná už v 9:30 v Running Mallu, kde si budete moci dát ranní kávu a dostanete své startovní číslo.
 • Samotný start běhu je v 11:30.
 • Ukončení je opět v Running Mallu, kde na vás bude čekat občerstvení.

Valentýnský večer v botanické zahradě

 • Botanická zahrada a skleník Fata Morgana pořádá na Valentýna večerní procházku s průvodcem.
 • Budete si moct vypít sklenku vína a dozvíte se něco o romantické soužití rostlin.
 • Návštěvníci si navíc budou moci zakoupit parfém Fata Morgana no. 1.
 • Nepropásněte příležitost a rychle se zaregistrujte na emailu: eva.novozamska@botanicka.cz.
 • Vstupné je 300 Kč.

Valentýn v Brně

V Brně se lze procházet kolem romantického Špilberku, nebo si užívat výhled z Velké Klajdovky. Páry také často chodí do Zamilovaného hájku, Denisových sadů nebo parku v Lužánkách.

Pro sport lze skvěle využít okolí Brněnské přehrady.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera

 • Tento hokejový zápas se koná 12.2. v DRFG Aréně. Začátek je v 18:00 hodin.
 • Nepropásněte energickou atmosféru a zažijte večer plný napětí se svým partnerem.

Kluziště

 • Až do konce února je bruslařská sezóna. 
 • Určitě si budete moci na Valentýna udělat rande na jednom z mnoha kluzišť v Brně a okolí – Vodova, Černovice, Ivanovice nebo Kraví hora.

Valentýn v Liberci

Liberec leží mezi Ještědským hřebenem a Jizerskými horami.

Díky své poloze je Liberec ideální místo pro turistiku, běh na lyžích a cykloturistiku.

Přijdou si zde na své hlavně milovníci zimních sportů. Na Ještědu je sportovní areál pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a skoky na lyžích.

Valentýnské bruslení

 • Home Credit Arena v Liberci i tento rok na Valentýna připravuje bruslení pro zamilované páry.
 • Událost se koná 14.2. od 17:30 do 19:30 hodin.
 • Doporučujeme si koupit vstupenky on-line, jelikož kapacita je 200 osob. Navíc prvních 30 mužů, kteří se prokáží on-line vstupenkou získají pro svou polovičku květinu.
 • Můžete se také těšit na občerstvení.

Valentýn ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice se nachází v CHKO Beskydy a jedná se o typickou valašskou obci s pastvinami a staveními v horách. 

Můžete se zde se svou polovičkou procházet po okolních svazích, v zimě zde na vás čekají upravené sjezdovky – Lyžařský areál Razula a Ski areál Kyčerka.

Poměrně vyhlášené jsou také termální bazény hotelu Horal.

Určitě je to tedy perfektní místo pro strávení romantického víkendu.

Valentýnské lyžování ve Ski Areálu Razula

 • Ski Areál Razula Velké Karlovice nabízí ve dnech 10.-14.2. tzv. lyžování za hubičku.
 • K jednomu celodennímu skipasu získáte druhý zdarma. Tento skipas dostanete, pokud pokladní přesvědčíte o vzájemných citech mezi vámi a vaší druhou polovičkou (například právě “hubičkou”).
 • Neváhejte a rychle si zarezervujte si místo v jednom ze tří hotelů z Resortu Valachy – Lanterna, Horal, nebo Galik.

Doufáme, že se svým partnerem nebo partnerkou zažijete příjemný Valentýn a podaří se vám vytvořit si nezapomenutelný sportovní zážitek. Sportovní akce jsme pro vás vybírali z webových stránek www.kudyznudy.cz a www.akcevcr.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *