Rubriky
Elektronika Život na kolech

Svět nositelné elektroniky žije novinkami od Garminu

Když se řekne nositelná elektronika, většina lidí si vybaví sportovní hodinky od Garminu. A není divu – právě Garmin totiž určuje trendy na trhu, neustále přichází s vylepšeními a novinkami a ukazuje, kam se tyto technologie budou dál vyvíjet.

Na novinky od Garminu jsme tentokrát čekali dva a půl roku. To bylo určitě déle, než Garmin původně zamýšlel, ale čekání se v tomto případě vyplatilo. V lednu 2022 světlo světa spatřily hned dvě nové řady, a to Garmin Fenix 7 a Garmin Epix 2. A obě jsou bezkonkurenčně to nejlepší, co v dnešní době můžete na ruce nosit, což s notnou dávkou nadšení dosvědčují i recenze těchto modelů hodinek. Fenix 7 i Epix 2 totiž přinášejí dokonalý mix smart a sportovních funkcí, elegantního designu a vychytávek pro běžný život. Softwarově jsou tyto řady téměř totožné, v oblasti hardwaru ale nabízejí zcela jiné parametry.

Samozřejmostí jsou u nových modelů funkce jako podpora map, GPS, platby Garmin Pay, hudební přehrávač a mnoho dalších. Novinkou je hlavně duální ovládání pomocí 5 tlačítek a dotykového displeje. Dotykový displej přitom můžete zcela uzamknout, takže se nemusíte obávat nechtěného zapínání a vypínání funkcí. Hodinky a všechny funkce je totiž možné i nadále ovládat pouze tlačítky. Dotykový displej využijete zejména při posouvání map, ale někomu vyhovuje i při běžném ovládání menu. Je to zcela na vás.

Řada Garmin Fenix 7 představuje také přímo revoluci ve výdrži sportovních hodinek. Hodnoty, které jednotlivé modely této řady uvádí, by ještě před pár měsíci byly odborníky považovány za nereálné. Pro představu – největší model Fenix 7X se solárním dobíjením vydrží na jedno nabití v režimu GPS až 122 hodin, v režimu smartwatch dokonce déle než měsíc!  

To, že se Garmin naučil mnohem lépe hospodařit s energií, se odráží i v řadě Epix 2. Ta se totiž pyšní jednou velkou vychytávkou, a tou je skvělý Amoled displej. Tyto displeje využívají nejpokročilejší technologie na trhu a běžně je můžete vidět u chytrých telefonů. V případě sportovních hodinek tak časté nejsou z důvodu vyšší spotřeby energie. To ale není případ Epix 2 – modely z této řady mají v režimu GPS výdrž až 42 hodin a v režimu smartwatch až 16 dní.

No a v neposlední řadě Garmin zapracoval i na designu. Ve srovnání s předchozími modely je totiž řada Fenix 7 a Epix 2 mnohem elegantnější, displej je tenčí, luneta hladká bez viditelných šroubků. Garmin tak reaguje na stále větší oblibu sportovních hodinek i u lidí, kteří sportují pouze rekreačně a hodinky chtějí nosit třeba i do práce.

Garmin zároveň neustále pracuje na vylepšeních svého softwaru a funkcí hodinek. Těch je v tuto chvíli tolik, že by se nevešly ani do deseti recenzí. Obecně lze říci, že je jedno, zda jste rekreační nebo profesionální sportovec, jaký druh sportu děláte, jaké máte cíle či jaké metriky jsou pro vás důležité – v podstatě neexistuje nic, s čím by si hodinky Garmin Fenix 7 nebo Epix 2 neporadily.

Garmin prostě vždy věděl, ví a bude vědět, po čem srdce sportovců touží. Lepší chytré hodinky na sport zkrátka na trhu nenajdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *