Rubriky
Do práce na kole Život na kolech

Do práce na kole v roce 2012

Vyměnit auto za kolo a sednout za řidítka, pro to se v květnu rozhodnou tisíce zaměstnanců po celé republice. Mimo Ostravu, kde kampaň Do práce na kole zajišťuje OSTRAVOUNAKOLE, o.s. ve spolupráci s multižánrovým centrem Cooltour, se bude jezdit v dalších šestnácti městech. Připojit se může každý, stačí přesvědčit kolegy v práci a sestavit dvou až pětičlenný tým.

Do práce na kole se už nejezdí pouze v Holandsku či Dánsku, ale i u nás! V loňském roce se soutěže zúčastnilo více než 4 000 osob. Staňte se dalšími z nich a sestavte s kolegy soutěžní týmy. Přispějete k přátelské atmosféře ve vašem zaměstnání, inspirujete ostatní, ulevíte přeplněným silnicím a životnímu prostředí a navíc můžete vyhrát i hodnotné ceny. Především však budete mít po ránu lepší náladu, čistou hlavu, radost z pohybu a spousty energie do další práce.

O ceny můžete soutěžit v pěti kategoriích, a to:

  1. Pravidelnost dojíždění firemních týmů do práce na kole (losovat se bude pouze z týmů nad 66% pravidelného dojíždění).
  2. Soutěž jednotlivců, kde vyhraje borec s nejvíce najetými kilometry (jednotlivec si bude moci každý den zapisovat najetou vzdálenost).
  3. Soutěž firem o titul “Cyklozaměstnavatel roku”. Získá ho ta firma, která má nejpříznivější podmínky pro dojíždění na kole (sprchy, stojany na kola, benefity pro cyklisty apod.).
  4. Kreativní kategorie, ve které posílají účastníci kampaně nápaditě ztvárněné postřehy z cest na kole, například prostřednictvím videí, fotek nebo textu.
  5. Dopravní absurdita – náměty na zlepšení cyklistické infrastruktury, poukázání na chybějící značení apod. zasílejte na e-mail: doprace@ostravounakole.cz

Naším dlouhodobým záměrem je, aby se lidé v Ostravě a okolí dopravovali po městě více v kombinaci městské hromadné dopravy, chůze a jízdy na kole. Spolu s efektivním využitím automobilů je to způsob, jak u nás, ale i ve světě předcházet negativním vlivům spojeným s nadměrnou individuální automobilovou dopravou ve městech – spalováním oxidu uhličitého. Navíc tím ušetříte nejen své peníze nutné za benzín či parkování, ale i čas strávený v kolonách, který můžete raději investovat do svého zdraví.

Osedlejte kola, soutěžte a užívejte si Ostravu na kole se stejně naladěnými lidmi,“ láká k jízdě Michal Bača, předseda sdružení OSTRAVOUNAKOLE.

Více o soutěži naleznete na webových stránkách https://www.dopracenakole.cz/.

Registrovat se do soutěže můžete do 30. dubna, samotná soutěž pak probíhá od 2. do 31. května.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *