Rubriky
Události Život na kolech

Jak má vypadat mistrovský cyklodres?

Profesionální kontinentální tým Colombia vyhlásil soutěž, který ze třech návrhů dresů nového kolumbijského šampiona Miguela Angela Rubiana je nejlepší. Je to zajímavý marketingový tah, všechny tři návrhy mají v různé míře kolumbijské národní barvy. Jeden je bílý, druhý černý a třetí výrazně žlutý.

Jak má vlastně vypadat cyklodres pro mistry?

Na tři návrhy se můžete podívat sami.

Jak má vypadat? Má být co nejvěrnější kopií trikotu, do kterého národního mistra obléknou na domácím šampionátu? Nebo se má profesionálním týmům nechat volnost? Ať si aplikují národní barvy svých šampionů do designu svých trikotů.

Jak je to v BMC nebo Cannondale?

Různé týmy přistupují k designu dresů národních šampionů různě.

  • BMC chce, aby každý věděl, kolik domácích mistrů má ve svém kádru. Jen se podívejte na norského šampiona Thora Hushovda, moc barevnějších závodníků v pelotonu nenajdete.
  • Naopak Cannondale chce mít všechny své závodníky zelené, ať se děje co se děje. Takže Peter Sagan má jen tři svislé pruhy a znak a ještě méně výrazný je polský mistr v časovce Maciej Bodnar. Ten má jen dva úzké proužky. Dovolil by si to Cannondale, kdyby měl v kádru třeba italského mistra?

Co si myslíme my?

My Ostravounakole.cz se přikláníme k výraznějším variantám dresů. Když už je někdo mistr, měl by o tom dát vědět. Úplně nejlepším mistrovským dresem je určitě ten francouzský v podání týmu FDJ.fr a Arthura Vichota. Úplně bez nápisů, jen modro-bílo-červený dres. Každému je jasné, kdo to je a za jaký tým jezdí. Navíc to mnohem více zaujme.

Kde profi cyklodresy nakoupíte?

Chcete se oblékat jako Ti nejlepší závodníci? Doporučujeme následující obchody:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *